W co ubrać dziecko na plac zabaw?

person Wysłane przez: 4poryrokuoutlet.pl list Kategoria: Blog 4poryroku Dodano:

Najważniejsza zasada przy ubieraniu maluchów jest taka, by ich strój był dostosowany do pogody. Dziecku nie może być ani za zimno, ani za gorąco. Z tego względu najlepszym rozwiązaniem jest tzw. ubieranie na cebulkę. Założenie kilku warstw ubrań w każdej chwili umożliwia ich zdjęcie, jeśli dziecku zrobi się ciepło lub ponowne założenie, jeżeli zrobi się chłodniej. Latem problem ten wydaje się rozwiązany, ale warto mieć na uwadze to, że nawet letnia pogoda bywa zdradliwa. Jak zatem ubierać dziecko na plac zabaw, by zapewnić mu komfort w czasie szaleństwa na świeżym powietrzu?

Po pierwsze – komfort termiczny

Strój dla malucha musi być adekwatny do pogody. Latem warto ubrać dziecko w przewiewną koszulkę i spodenki. Jeżeli mała elegantka preferuje sukienki, nie trzeba z nich rezygnować. Dobrze jednak wybierać takie, które są luźne i nie opinają ciałka. Jeżeli plac zabaw nie znajduje się bezpośrednio obok domu, koniecznie trzeba zabrać ze sobą bluzę lub cienką wiatrówkę, która przyda się w razie ochłodzenia. Nie można też zapominać o nakryciu głowy. W chłodniejszych miesiącach sprawdzą się np. komplety dresowe lub wygodne legginsy i ciepłe bluzy. Jeżeli pada, idealna będzie kurtka przeciwdeszczowa w parze z kaloszami. Zimą nie obejdzie się za to bez ocieplanych kurtek i kombinezonów.

Po drugie – wygoda

Przy wyborze ubrania na plac zabaw trzeba też kierować się wygodą dziecka. Należy zrezygnować ze sztywnych i nieprzewiewnych ciuszków, które ograniczają ruchy, a przy tym nie przepuszczają powietrza. Najlepiej sprawdzą się ubrania sportowe. Warto stawiać na lekkie, bawełniane komplety, w których maluch będzie mógł swobodnie się poruszać. Poza tym dobrze wybierać starsze ubranka, które bez obaw o zniszczenie dziecko będzie mogło ubrudzić. Na placu zabaw nie da się uniknąć kontaktu z piaskiem, dlatego, jeżeli nie chce się zniszczyć lub zaplamić najładniejszych sukienek i koszulek, lepiej z nich zrezygnować. Na takie wyjścia idealne będą za to np. ubranka dziecięce z outletu. Kupionych taniej i używanych ubrań nie będzie szkoda w razie zniszczenia.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło